Sesja indywidualna/kobieca

października 04, 2022

Sesja kobieca to przede wszystkim piękna pamiątka i możliwość zatrzymania czasu dokładnie tu, gdzie teraz jesteśmy. Może nam dodać odwagi, pewności siebie. Jest to też świetna okazja do spędzenia chwili ze sobą, szczególnie w czasach, kiedy chwile dla siebie ciężko znaleźć między pracą, pasjami i rodziną.

Co warto wiedzieć wcześniej:

  • sesje kobiece wykonuję aktualnie w plenerze (możemy też wynająć studio),
  • czas trwania takiej sesji to około godzina,
  • na sesji pomagam z pozowaniem i jeśli trzeba to ustawiam do zdjęć, pomagam z ułożeniem dłoni itp.
  • wykorzystuję głównie naturalne światło, sporadycznie doświetlam zdjęcia, ale nadal tak, żeby do wyglądało jak najbardziej naturalnie. 

Przed sesją dobrze jest przejrzeć zdjęcia, które nam się podobają na Instagramie lub Pintereście i już przy zapytaniu o sesję wysłać te inspiracje, a przede wszystkim wybrać fotografa, który robi zdjęcia w takim samym lub podobnym stylu.

Dobrze jest później zweryfikować inspiracje i spróbować przed lustrem odtworzyć pozy z nich, zobaczyć, w których pozach czujemy się lepiej, i w których bardziej się sobie podobamy, to bardzo ułatwia potem współpracę na sesji.  


Przygotowanie do sesji:

  • makijaż - ważne, żeby był estetyczny, jeśli czujesz się dobrze w naturalnej wersji to nie nie stoi na przeszkodzie, żeby ten makijaż był bardzo delikatny. Jeśli chcesz poczuć się na sesji bardziej wyjątkowo, to polecam skorzystanie z usług profesjonalnej makijażystki.
  • ubranie na sesji kobiecej świetnie sprawdzą się oversizowe koszule, marynarki, sukienki, spódnice, bielizna, na sesji zazwyczaj udaje nam się wykorzystać około 3 stylizacji, wszystkie konsultujemy razem przed sesją.
  • dodatki dodają klimatu = pięknie będą wyglądać kapelusze, biżuteria, opaski na włosy.
You Might Also Like

0 komentarze