Sesja ciążowa / noworodkowa

października 15, 2022


Co warto wiedzieć na początku: 

  • sesje ciążowe wykonuję w domowym studio lub w plenerze,
  • czas trwania takiej sesji to około godzina,
  • na sesji pomagam z pozowaniem i jeśli trzeba to ustawiam do zdjęć, pomagam z ułożeniem dłoni itp. 
  • najlepszy czas na zrobienie sesji ciążowej to 6-7 miesiąc,
  • świetnie sprawdzą się gadżety typu zdjęcie USG, buciki, balony,
  • przed sesją ustalamy zakres, ilość obecnych osób i formę (plener/studio)

Sesja ciążowa w plenerze

Kiedy pogoda sprzyja, jest słonecznie i ciepło, to świetnym pomysłem jest umówienie się na sesję ciążową na świeżym powietrzu! Naturalne światło jest najlepsze do tego typu fotografii, dzięki niemu wychodzą naprawdę piękne zdjęcia, których nie da się odtworzyć ze sztucznym oświetleniem w studio. Pora dnia: dowolna, sugeruję jednak wybrać na taką sesję godziny popołudniowe - im bliżej ,,złotej godziny", tym bardziej magiczne zdjęcia otrzymamy. 


Przed sesją ustalamy jej zakres - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w zdjęciach uczestniczył partner, czy starsze dzieci. Więcej osób = wydłużamy czas trwania zdjęć, aby wszystkich sfotografować. Maksymalny czas takiej sesji to 2 godziny. Chętnie podrzucę Wam swoje inspiracje na zdjęcia, a jeśli macie jakieś swoje pomysły, to postaram się je zrealizować. Kwestię stroju oraz makijażu pozostawiam Wam, najważniejsze, żebyście Wy czuły się komfortowo. Jak widzicie, poprzednie sesje ciążowe były bardzo naturalne, w wygodnych strojach i bez mocnych stylizacji, ponieważ w takim wydaniu Panie czuły się najlepiej. 


Sesja ciążowa w studio


Dzięki domowemu studio nie jesteśmy zależne od zmieniającej się pogody i pory roku. Taką sesję wykonuję u siebie w mieszkaniu, w przyjaznej i komfortowej atmosferze. Wcześniej ustalamy jej zakres, stroje, które chcesz ubrać oraz rekwizyty, z których będziemy korzystać. Nie doświetlam dodatkowo takich zdjęć, korzystam z naturalnego światła, dlatego najlepszą porą dnia na taką sesję będzie poranek (do wczesnych godzin popołudniowych). Możemy puścić Twoją ulubioną muzykę, zrobić przerwę na herbatę, czy cokolwiek sobie zażyczysz - maksymalny czas trwania takiej sesji to 2 godziny, w trakcie których możesz się przebierać dowolną ilość razy. Skupimy się na naturalnych pozach - pomogę Ci się ustawić, podpowiem co zrobić z rękami, czy jak wykorzystać rekwizyty.  Możesz też śmiało zabrać partnera na takie zdjęcia! 


Naturalna sesja noworodkowa 

Możemy też umówić się na zdjęcia w ciągu kilku tygodni po porodzie, by uwiecznić Waszą rozwijającą się więź z nowonarodzonym człowiekiem. Takie zdjęcia są bardzo intymne, dlatego potrzeba dużo spokoju, ciszy oraz komfortu (zarówno dla dziecka, jak i jego mamy) i jestem w stanie wykonać taką sesję u Was domu. Jeśli jednak nie macie do tego warunków, to zapraszam do mojego studio, gdzie postaram się stworzyć dla Was przyjazną, domową atmosferę. Nie widzę przeszkód, by w sesji uczestniczyło więcej osób (partner, czy starsze dzieci), dlatego przed zdjęciami omówimy szczegółowo wszystkie istotne sprawy, abyście mieli piękną pamiątkę na lata.

You Might Also Like

0 komentarze