Sesja taneczna: poradnik pozowania

marca 11, 2024

Pod koniec stycznia miałam okazję robić sesje w studiu ze wspaniałymi dziewczynami zajmującymi się niezwykle kobiecym tańcem - burleską! Za ich zgodą powstał dzisiejszy poradnik: z myślą o innych tancerkach, które swoją przygodę dopiero zaczynają, nie czują się pewnie przed aparatem, a chciałyby zrobić ładne zdjęcia. A także dla zwykłych kobiet, które chcą spróbować czegoś nowego i odważą się na sesję indywidualną w nieco innym, bardziej sensualnym wydaniu! 

1. Pozy z krzesłem 

Wygodny i dość uniwersalny rekwizyt, który można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Niezastąpiony w sesjach tanecznych, szczególny w klimatach burleski i rewii. Łatwy w okiełznaniu, służy jako stabilna podpora do wielu wymyślnych póz (dla bardziej zaawansowanych) oraz dla tych podstawowych, które śmiało można wykorzystać w fotografii portretowej.
Pozowała: Ania

2. ,,Power pose", czyli pewniaki

,,Power pose", czyli silne pozy, które dodają pewności siebie i dobrze wychodzą na zdjęciach. Do wykorzystania nie tylko na sesjach tanecznych, ale również w fotografii kobiecej.
Pozowała: Agnieszka

3. Pozowanie z rekwizytem

W sesjach burleskowych świetnie sprawdzają się pierzaste rekwizyty, czyli wszelakie boa, wachlarze, nawet pojedyncze strusie pióra. Każdy element może być fajnie wykorzystany na wiele sposobów, wszystko zależy od inwencji twórczej osoby pozującej. Tu kilka sprawdzonych póz, które odtworzy nawet laik.
Pozowała: Milena


4. Ładne dłonie

Ładne ułożenie dłoni tylko wydaje się proste - często w trakcie sesji wydają się spięte, sztywne, niezgrabne. Opanowanie tej sztuki wymaga praktyki, ale jest kilka łatwych w odtworzeniu póz, które pomogą na początku okiełznać zestresowane dłonie.
Pozowała: Marlena 

 

You Might Also Like

0 komentarze