Przygotowanie do sesji

sierpnia 27, 2022

Efekt końcowy sesji w dużej mierze zależny jest od tego, jak się do niej przygotujesz, dlatego warto skorzystać ze wskazówek tu zawartych. Wspólnie dobierzemy najbardziej odpowiadający termin, miejsce, stylizacje. 

Co warto wiedzieć przed sesją?

Jak chcę wyglądać na zdjęciach? Spróbuj sobie wyobrazić siebie na zdjęciach, poszukaj inspiracji (lub  zajrzyj do moich propozycji), zobacz co Ci się podoba i jakie pozy czy kadry chciałabyś mieć. Jest to co prawda nieco złożone, bo zależy od rodzaju sesji. Trochę inaczej będzie to wyglądać w przypadku sesji indywidualnej, ciążowej, czy rodzinnej, sesji w plenerze czy w wynajętym studio. Ale są rzeczy, które łączą wszystkie te sesje - na pewno chciałabyś na każdej z tych sesji czuć się naturalnie, pięknie i tak też wyglądać na zdjęciach. 

Gdzie i kiedy?

Plener lub wynajęte studio. Jeśli to drugie: wynajmiemy coś z bogatej wrocławskiej oferty, Jeśli plener, to pytanie brzmi: czy wolisz na łonie natury, czy klimacie miejskim nowoczesnym, a może zabytkowym? Jeśli natura to lasy, łąki, pola, jeziora, góry...

Sprecyzuj, kilka z tych elementów na pewno da się połączyć. Może łódka na jeziorze i kilka zdjęć w pobliskim parku, czy na łące? Ogromny Park Szczytnicki w połączeniu z Ogrodem Japońskim? A może Kotlina Jeleniogórska i tamtejsze zabytkowe Pałace? Możliwości jest bardzo dużo, Dolny Śląsk stoi przed nami otworem! 

Kiedy - można w tygodniu, można w weekend, kwestia dogrania terminu z fotografem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyskoczyć na szybką sesję po pracy, bądź spotkać się na spokojnie w dzień wolny. Jako, że na co dzień pracuję w innej branży, godziny fotografowania mam bardzo różne. 

Strój

W tym temacie służę pomocą i pomogę Ci skomponować odpowiedni strój przed zdjęciami. Wszystko zależy też od lokalizacji, w jakiej odbędą się zdjęcia. Można wybrać sesję na luzie, casual, może bardziej elegancką, a nawet stylizację balową, w pięknej długiej sukni. Sesja indywidualna w klimacie Pin Up czy Złotej Ery Hollywood? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować! W trakcie zdjęć także można się przebrać, więc zabranie ze sobą więcej niż jednej stylizacji też wchodzi w grę. Z doświadczenia jednak wiem, że trzy różne stroje to absolutne maksimum w ciągu jednej sesji. 

Fryzury i makijaż

To zostawiam w Twojej gestii. Zakładam, że uwzględniłaś pozostałe punkty przygotowania, masz jakąś wizję zdjęć, które chcesz mieć i wiesz, co Ci będzie pasować. Do tego dochodzą też preferencje osobiste: niektórzy czują się lepiej w mocniejszym wydaniu, z wyrazistym makijażem i ułożoną fryzurą, innym wystarczą drobne poprawki urody i po prostu umycie rano włosów, by były świeże i łatwo się układały. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na sesję zabrać ze sobą kosmetyczkę, gdyby trzeba było w trakcie zdjęć poprawić makijaż. To o czym należy pamiętać, to to, że ani makijażu, ani stroju nie da się zrobić w photoshopie. Jasne, pewne rzeczy da się poprawić i wygładzić, ale należy liczyć się z tym, że retuszowanie odrostów, cyfrowe malowanie paznokci czy zmiana koloru ust jest po prostu czasochłonne. 

Trema

- Nigdy wcześniej nie miałam profesjonalnej sesji zdjęciowej.

- Jestem niefotogeniczna.

- Nie umiem pozować.

- Łatwo się rozpraszam i nie czuję się swobodnie przed aparatem.

- Zje mnie stres i nie będę wyglądać naturalnie przed aparatem.

- I co tam jeszcze mówi Ci Twój wewnętrzny głos?

Większość ludzi nie lubi, gdy robi im się zdjęcia. Trudno jest się zrelaksować i być sobą, gdy ktoś celuje w nas aparatem. 

Chcę Ci powiedzieć, żebyś się nie martwiła. Zrobię wszystko, żebyś poczuła się swobodnie i naturalnie w trakcie robienia zdjęć. Potrzebujesz chwilę przerwy, by zaczerpnąć kilka głębokich wdechów i się rozluźnić? Nie ma problemu! Chcesz się spotkać wcześniej, przed sesją, pogadać ze mną, czy obejrzeć miejsce, w którym będą zdjęcia? Da się to zrobić! 

Po sesji ze mną otrzymasz naturalne i szczere zdjęcia, które doskonale uchwycą Twoją osobowość. Nie musisz się martwić, że będziesz czuć się sztywno lub pozować - postaraj się zrelaksować i pozwól mi robić swoje! 

Jeśli odpowiada Ci styl, w jakim fotografuję i podobają Ci się moje prace, to śmiało - skontaktuj się ze mną i umów na zdjęcia! 
You Might Also Like

0 komentarze